• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

У НАЗК заявили, що боротьбою з олігархами корупцію не перемогти

Боротьбою з олігархами українська влада не досягне кінцевої мети в подоланні корупції

Олександр Новіков
Олександр Новіков / nazk.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це глава Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новиков розповів на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Економіка без олігархів", передає "ДС".

"Боротьбою з олігархами ми не досягнемо кінцевої мети (подолання корупції — "ДС"). Кінцевою метою має стати побудова справедливого суспільства з підзвітною владою і рівними правилами для всіх" — розповів Новіков.

Він зазначив, що прийняття парламентом антикорупційної стратегії, завершення судової реформи та припинення спроб послабити функціонал антикорупційних органів є ключовими для подолання корупції і деолігархізації,

"З вересня в парламенті знаходиться антикорупційна стратегія. Я вдячний антикорупційному комітету за те, що вона вже рекомендована парламенту до другого читання для ухвалення. Тут є всі відповіді на питання, як зробити владу, по-перше, некоррупірованной і, по-друге, незалежної від впливу фінансово-промислових груп", — сказав Новіков.

Він вказав, що основні пункти стратегії — це прийняття парламентом закону про лобізм і створення умов для конкурентоспроможності для малого і середнього бізнесу.

"Третє, і найголовніше... завершення судової реформи", — підкреслив Новіков.

Глава НАЗК зазначив, що перше читання в парламенті пройшли законопроєкти про Вищу раду правосуддя, про Вищу кваліфкомісії суддів.

"Це ключові закони, щоб нарешті завершити судову реформу", — сказав він.

За його словами, необхідно також відмовитися від "постійного продукування" законопроєктів про звільнення керівника НАБУ і спроб блокування роботи НАЗК в частині перевірки звітів політичних партій.

Як повідомляла «ДС», 2 червня 2021 року президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт про деолігархізацію.

Пізніше заступник голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук заявила, що Зеленський може внести до Верховної Ради ще кілька законопроєктів з пакету деолігархізації.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua