• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

У НКРЕКП заявили, що Україна готова платити справедливу ціну за електроенергію

Голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський заявив, що українські громадяни й бізнес готові платити справедливу ціну за електроенергію

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив в інтерв'ю "1+1", передає "ДС".

"Війна нас навчила дуже багатьох речей. Ми вже не ті, які були до війни. Ми готові платити справедливу ціну, але ціна має бути дійсно справедливою", – сказав голова комісії.

Рішення про перегляд тарифів для населення ухвалюватиме уряд, який субсидує низькі ціни, розповів він.

"Поки ми перебуваємо десь у середині цього шляху. Питання дуже непросте. Я думаю, що це триватиме ще місяць-два, десь протягом цього строку, а потім будемо виходити з пропозицією. Але я особисто за те, що найголовніше в цьому процесі – це відкритість, щоб громадськість, наші громадяни знали, що робиться, яким чином це робиться", – заявив голова НКРЕКП.

Фінальне рішення про перегляд тарифів для населення ухвалюватиме уряд. Із цінами для бізнесу інша ситуація – за нього відповідає саме національна комісія. Через перебої з постачанням і дефіцит потужності бізнесу доводилося використовувати альтернативні джерела – генератори або придбання електроенергії за кордоном. В обох випадках така електрика коштувала значно дорожче, тому комісія вивчає можливість перегляду цін і для таких споживачів. У НКРЕКП поки вивчають варіанти, наскільки можуть зрости ціни для бізнесу.

Як повідомляла "ДС", міністр енергетики заявив, що світло в Україні більше не вимикатимуть, якщо не буде нових російських ударів по об'єктах енергетики.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua