• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У ПАРЄ закликали владу України не шкодити судовій системі

Реклама на dsnews.ua

Україна має відновити практику електронного декларування та не вчиняти дій, які матимуть негативні наслідки для судової системи

Про це йдеться в заяві співдоповідача Парламентської асамблеї Ради Європи з моніторингу України Альфреда Геєра, передає "ДС" з посиланням на прес-службу ПАРЄ.

"Я закликаю владу вжити всіх необхідних заходів, щоб відновити ефективне функціонування системи електронного декларування та роз'яснити правовий статус Національного антикорупційного бюро України. У той же час я наполегливо закликаю владу утримуватися від будь-яких дій, які будуть створювати довготривалі шкідливі наслідки для верховенства права та незалежності судової влади в Україні", — підкреслив Геєр.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій в Нацагентства з запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

Президент Венеціанської комісії Джанні Букіккйо в телефонній розмові з президентом України Володимиром Зеленським вказував на відновлення довіри до Конституційного Суду відповідно до Конституції України.

    Реклама на dsnews.ua