• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У прокуратурі поміркували, чи потрібно повертати військові суди

Реклама на dsnews.ua

Питання про повернення військових трибуналів в Україні не стоїть на порядку денному

Військовий прокурор Максим Крим вважає, що в Україні є багато справ, наповнених певною специфікою, де судді не є профільними фахівцями, передає "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

"У той же час суд завжди, виносячи законне рішення, грунтується на висновках експертиз, в тому числі військових, де вказані дані про правильність, законності, послідовності дій тих чи інших воєначальників", — сказав він.

Колишній військовий суддя Олег Ткачук (нині суддя Верховного Суду), який пропрацював в цій системі близько 15 років, вважає, що систему військової юстиції руйнували планомірно.

"Я думаю, що рішення від 2010 про ліквідацію військових судів співзвучно цілої низки рішень, які були спрямовані на розвал української армії. Я думаю, що це була свідома робота противника. Я думаю, що все, що тоді було з армією зроблено, це свідомо, а у деяких і несвідомо, було зроблено під нашіптуванням ворога", — пояснив Ткачук.

Нагадаємо, для розслідування військових злочинів на Донбасі і в Криму можуть відкрити представництво прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) в Україні.

    Реклама на dsnews.ua