• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У Путіна новий мирний план по Донбасу назвали міфом

Заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак заявив, що нового плану з урегулювання ситуації на Донбасі не існує, а команда президента України Володимира Зеленського навмисно затягує конфлікт

Дмитро Козак
Дмитро Козак
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав Інтерфаксу, передає "ДС".

«Щодо "нового мирного плану". На столі переговорів його немає. Це черговий міф. У всякому разі про що йдеться, ніхто з учасників Мінського і Нормандського форматів не знає», — сказав Козак.

За його словами, 8 лютого представники Німеччини і Франції зробили чергову спробу узгодити «компромісний проєкт» рекомендацій Нормандського формату для Тристоронньої контактної групи з метою підготовки там «дорожньої карти» по всеосяжному політичному врегулюванню конфлікту відповідно до Мінських угод.

«Представлений проєкт є надмірно "компромісним" у тому сенсі, що його обтічні положення викличуть нові нерозв'язні суперечності в [Тристоронній] Контактній групі. У зв'язку з цим 16 лютого всім учасникам переговорів нами були направлені уточнюючі поправки. Одночасно Україні було запропоновано представити свої пропозиції до франко-німецькому проєкту і викласти свою позицію щодо російських поправок. Відтоді українські колеги зберігають багатозначне мовчання», — заявив Козак.

Він стверджує, що у команди української влади «перспективи швидкого вирішення конфлікту не проглядаються».

«Навпаки, всі дії Києва свідчать про намір затягнути, заморозити конфлікт. Не випадково почали говорити про якусь "стіну Донбасу". Розкручується версія про бажання Росії "всунути отруєну піґулку Донбасу в здорове політичне тіло України". Ніяких таємних планів у Росії немає», — підкреслив Козак.

За його словами, Росія підтримує Мінські угоди, а відмова від них — це повернення до нульової позначки лютого 2015 року, «обнулення всіх зусиль по врегулюванню конфлікту і прямий шлях до його заморожування на невизначений час».

При цьому Козак знову наполягає, що РФ підтримає «будь-які мирні домовленості між Донбасом і офіційним Києвом».

Нагадаємо, раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна спільно з Німеччиною і Францією розробила план відновлення миру на Донбасі. Але він досі не отримав схвалення з боку Росії. У Кремлі сказали, що у них немає інформації про існування нового плану мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

У свою чергу, спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович повідомив, що мирний план буде презентовано тільки через два-три тижні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua