• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Раді хочуть повернення е-декларування в первинній редакції з подальшим доопрацюванням

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада працює над законопроєктом, що передбачає повернення електронного декларування в первинній редакції. Передбачається, що документ буде доопрацьовуватися протягом наступних двох місяців

Про це йдеться в повідомленні на Telegram-каналі нардепа від "Голосу" Ярослава Железняка, передає "ДС"

За словами Железняка, на нараді у спікера ВР Дмитра Разумкова запропонований механізм повернути е-декларування в первісному вигляді (навіть без виключення для суддів). А потім вже в нормальному режимі міняти закон за 2 місяці.

Реєстрацію документа планують 2 листопада, якщо узгодять всі фракції. Голосовати хочуть у п'ятницю.

"Сьогодні відбулася нарада з представниками всіх депутатських фракцій і груп. Є кілька законопроєктів вже на розгляді парламенту, я думаю, що сьогодні до кінця дня буде зареєстрований законопроєкт, який буде відновлювати дію закону, пов'язаного з електронним декларуванням станом на 27 жовтня 2020 року і відновлювати статтю 366-п КПК. Буде надано 2 місяці, щоб вивчити і прийняти відповідні рішення, пов'язані з питаннями, порушеними Конституційним судом у своєму рішенні. Верховна Рада повинна продемонструвати свою консолідовану позицію. Вважаю, що таке рішення має бути прийнято на цьому пленарному тижні", — заявив спікер на засіданні Погоджувальної ради парламенту.

Разумков також закликав усі політсили брати участь в роботі над цим законопроєктом.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з попередження корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобов'язав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Відповідне рішення було оприлюднено на сайті уряду.

    Реклама на dsnews.ua