• USD 28.4
  • EUR 33.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

У Раді назвали справжню причину призначення Фокіна до ТКГ

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський призначив Вітольда Фокіна заступником глави української делегації в Тристоронній контактній групі, щоб за допомогою його заяв перевіряти реакцію суспільства на просування інтересів Кремля

Про це заявила народний депутат від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко, передає "ДС" з посиланням на " Прямий ".

"Я чотири роки працювала у тристоронній контактній групі у гуманітарній підгрупі уповноваженою президента Порошенка з мирного врегулювання. Я хочу вам абсолютно відповідально відповісти, що перед кожним засіданням, що два тижні ми отримували директиви Міністерства закордонних справ під підпис. І ми мали рухатися на переговорах тільки в рамках цих директив", — сказала вона.

За її словами, після переговорів два тижні учасники звітували про рамкові домовленості, або про те, про що не вдалося домовитися.

"Коли я чую від Фокіна, що в нього немає ніяких директив – це катастрофа, яка свідчить про абсолютно дилетантську позицію як самої переговорної групи, так і те, що Міністерство закордонних справ сьогодні усунуте від переговорного процесу. Цим займаються невідомі люди", — заявила Ірина Геращенко.

"Очевидно, що Фокіна туди поставили не випадково. Такого політичного пенсіонера дістали для того, щоб з його допомогою робити щодня такий зондаж настроїв у суспільстві – чи можна все далі і далі просунутися у виконані забаганок і російських наративів", — заявила депутат.

Вона зазначила, що саме від Москви ми чуємо весь цей час про "громадянський конфлікт" про "нас там немає".

"Коли сьогодні український перемовник у ТКГ офіційно говорить, що він не бачить там слідів російської присутності, скажіть чи це не є зрадою українських дипломатів і воїнів? Як нашим дипломатам тепер на всіх міжнародних майданчиках говорити, що там є росіяни і вони постачають туди техніку і зброю?", — зазначила вона.

Нагадаємо, сьогодні президент Володимир Зеленський звільнив Вітольда Фокіна з посади першого заступника глави української делегації в ТКГ. Приводом послужило вчорашнє висловлювання Фокіна про те, що він не бачить доказів війни між Україною і Росією на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua