• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 43.9
Спецпроєкти

У Раді вирішили, як відновити контроль за деклараціями суддів

Реклама на dsnews.ua

У Верховній Раді розроблений законопроєкт про зміни до закону "Про запобігання корупції" щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції

Про це повідомила в своєму Telegram-каналі представник Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря, передає "ДС".

"Законопроєктом передбачається внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" для приведення його у редакцію, яка діяла до ухвалення рішення Конституційного Суду від 27.10.2020 року, а також запроваджується особливе регулювання контролю за дотримання антикорупційного законодавства суддями і суддями Конституційного Суду", — йдеться в повідомленні.

У документі міститься порядок здійснення повної перевірки декларацій і моніторингу способу життя суддів, суддів КСУ, який буде затверджуватися НАЗК за погодженням відповідно з Вищою радою правосуддя і Конституційним Судом.

Згідно із законопроєктом, Вища рада правосуддя і збори суддів Конституційного Суду матимуть повноваження вносити НАЗК обовʼязкові до розгляду подання про усунення порушень, що містять ознаки порушення гарантій незалежності суддів, суддів Конституційного Суду при здійсненні повноважень НАЗК.

Крім того, порядок повної перевірки декларацій і моніторингу способу життя суддів, суддів КСУ розробляється НАЗК в місячний строк з дня набрання чинності закону і в місячний термін має бути погоджено з Вищою радою правосуддя і Конституційним Судом. У разі відсутності відповідного узгодження повна перевірка декларацій суддів і суддів Конституційного Суду проводиться в загальному порядку, визначеному законом "Про запобігання корупції".

Законопроектом також передбачається заборона для НАПКА вносити приписи з питань, які безпосередньо стосуються правосуддя, а також здійснення суддею Конституційного Суду конституційного провадження.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, проте вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

    Реклама на dsnews.ua