• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Раді закликали корупціонера Ситника припинити війну з аграріями

Українська правоохоронна система має перестати знищувати підприємства, які працюють на експорт та створюють робочі місця всередині країни

Артем Ситник
Артем Ситник
Реклама на dsnews.ua

Про це з трибуни Верховної Ради заявив нардеп від Батьківщини Андрій Ніколаєнко під час обговорення проєкту Закону "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту" щодо забезпечення ефективного функціонування експортно-кредитного агентства", передає "ДС"

"Шановні колеги, я вважаю що українським промисловцям, українському бізнесу потрібна підтримка держави, якщо ми хочемо виходити на зовнішні ринки. Те, що не запрацювало до цього часу агенство — це неефективність з боку держави, непослідовність політики й однозначно треба його запускати до роботи. Закон не є ідеальним, його потрібно буде доопрацювувати, але зараз я хочу сказати про дещо інше", — зазначив він.

Депутат згадав про акцію близько пʼяти тисяч аграріїв, що вийшли до Верховної Ради і Кабінету Міністрів України на мітинг з вимогою припинити тиск на підприємства.

"Ми зараз розглядаємо питання про експансію українських товарів. Там під Верховною Радою зранку мерзнуть люди і вони мерзнуть знаєте, з якого питання? Тому що вже створені українські підприємства, які вже працювали на експорт, які сьогодні ще продовжують працювати, вони знищуються українською правоохоронною системою, тому що один посадовець який визнаний українським судом корупціонером, — пан (директор НАБУ Артем Ситник — "ДС") Ситник почав війну з одним промисловцем і підприємцем (акціонером агрохолдінгу "Укрлендфармінг" Олегом Бахматюком — "ДС") . І там тисячі українців, які працюють в аграрному секторі держави в тому числі на експорт, який ми хочемо підтримувати", — сказав Ніколаєнко.

Нардеп додав, що мітингувальники під Радою втрачають робочі місця.

"Ми маємо розуміти, що важливіше: особиста помста, зведення рахунків між якимись посадовцями і бізнесменами чи десятки тисяч робочих місць які сьогодні втрачає України через ці дурниці. Тому я точно за те щоб Україна була потужною експортоорієнтованою державою — особливо щодо підприємств, які збудовані з нуля і там, де українські позиції як в масложировій, як в олійній галузі, як в галузі птахівництва. До всіх (депутатів — "ДС") сьогодні заходили, вручали яйця — щоб ними не жбурляли, щоб вони були на столі в кожному селі в Україні, ми маємо підтримувати такі виробництва. І ганьба тим, особливо "правоохоронцям" які їх руйнують. Тому експорт треба підтримувати, а Ситника треба міняти", — зазначив Ніколаєнко.

НАБУ останні півтора роки розслідує раніше вже закриту за відсутністю складу злочину справу проти колишнього в.о. голови НБУ Олександра Писарука і акціонера агрохолдингу Олега Бахматюка справу щодо рефінансування VAB банку. Висновки експертиз, заяви НБУ і результати перевірок Фонду гарантування вкладів спростовують звинувачення НАБУ, а сам акціонер агрохолдингу звинувачує директора НАБУ Ситника в особистій помсті: радник сестри Бахматюка був головним свідком на суді, який визнав директора НАБУ Артема Ситника винним у вчиненні корупційного правопорушення. Наприкінці січня цього року Печерський суд м. Києва визнав наявність конфлікту інтересів чиновників НАБУ і необґрунтованість підозр. Це рішення підтвердив і Апеляційний суд Києва.

"Укрлендфармінг" – один з найбільших українських агропромислових холдингів, що займається вирощуванням сільськогосподарських культур і тваринництвом. Підприємства агрохолдингу розташовані в 22 областях України. Акціонером агрохолдингу є український бізнесмен Олег Бахматюк.

    Реклама на dsnews.ua