• USD 36.6
  • EUR 39.6
  • GBP 45
Спецпроєкти

РФ ще має достатній мобілізаційний ресурс, щоб вести війну, — Міноборони

РФ не в змозі вести бойові дії з інтенсивністю, яка була на початку повномасштабного вторгнення, але має достатній мобілізаційний ресурс

Війна в Україні
РФ ще має достатній мобілізаційний ресурс, кажуть у Міноборони / Генеральний штаб ЗСУ
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила в ефірі національного телемарафону заступниця міністра оборони Ганна Маляр, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Вже певний тривалий час епіцентром бойових дій залишається Донецька область, ворог саме там сконцентрував свої потужності, озброєння, особовий склад і військову техніку. Зараз, з одного боку, це наша перемога, що ми так потужно тримаємося, але, з іншого боку, треба розуміти ціну цьому всьому. Це дуже складні бої, це дуже виснажливо для наших оборонців. Зараз все, що потрібно у війні – це потужна мотивація, професіоналізм і озброєння", — сказала вона.

За словами Маляр, професіоналізм і мотивація в українських військ є, а в питаннях озброєння Україні допомагають міжнародні партнери.

Відповідаючи на запитання, чи будуть попереджені громадяни України у разі повторного масованого наступу РФ, Маляр сказала, що так некоректно ставити питання.

"Навіть російські війська, які безпосередньо здійснювали активні дії, до останнього не знали, будуть вони рухатись чи ні, і куди. Тому що у рф було кілька сценаріїв, саме так планують, а в останній момент по обстановці ухвалюється рішення", — пояснила вона.

Заступниця міністра також зазначила, що перед початком війни Україна та іноземні партнери "до останньої хвилини ухвалювали рішення на міжнародному рівні, щоб запобігти широкомасштабному вторгненню".

На її переконання, робити прогнози зараз неможливо, оскільки "війна – це динамічний процес".

"Що стосується прогнозів на зараз. Зараз триває війна, який прогноз? Може бути все, що завгодно. Ми про це постійно говоримо і готуємося до всіх можливих сценаріїв. Розслаблятися не можна і недооцінювати ворога не можна", — наголосила Маляр.

Вона запевнила, що Україна уважно спостерігає за рухом російських військ по території Білорусі і готується до відсічі й з цього напрямку.

Коментуючи питання щодо можливого наступу на Донеччині, Ганна Маляр зазначила: "Складно робити однозначний прогноз, тому що росіяни сьогодні підключають, крім регулярних військ, і приватні армії. Є інформація, що там зараз не тільки "Вагнер" знаходиться, а й інші підрозділи, здається, "Патріот", є ще третій підрозділ нерегулярних військ".

"Тобто, ми повинні розуміти, що у росіян є величезний людський ресурс, який вони можуть використовувати, і вони намагаються його залучати. Не треба недооцінювати ресурс рф як держави загалом. Можливо, вони не в змозі вести бойові дії з такою інтенсивністю, як починали, але в них ще достатньо запасу, щоб вести цю війну", — підсумувала вона.

Як писала "ДС", за інформацією Центру наіонального спротиву, РФ планує нову хвилю мобілізації, яка торкнеться мешканців захоплених територій півдня України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua