• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Росії та Криму відбудуться три суди у справах громадян України

У Росії та тимчасово окупованому Криму 11 жовтня відбудуться три судові засідання у справах стосовно незаконно затриманих громадян України

У Росії та Криму відбудуться три суди у справах громадян України - Денісова
У Росії та Криму відбудуться три суди у справах громадян України - Денісова / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в Facebook, передає "ДС".

"У підконтрольному РФ так званому "Київському районному суді міста Сімферополя" в тимчасово окупованому Криму відбудеться судове засідання стосовно Фазіла Емірсуїнова, якому інкримінують адміністративне правопорушення, передбачене ст .20.6.1 КоАП РФ "Невиконання правил поведінки при надзвичайній ситуації чи загрозі її виникнення", — зазначила омбудсмен.

Денісова додала, що у Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону відбудеться судове засідання у "справі Хізб ут-Тахрір" стосовно Тимура Ялкабова.

"Закликаю міжнародну спільноту відреагувати на чергові незаконні судилища, не зменшувати тиск на Російську Федерацію задля захисту прав громадян, які залишилися проживати на території тимчасово окупованого Криму, та звільнити усіх незаконно утримуваних країною-агресором громадян України", — заявила Денісова.

Нагадаємо, Ескендера Абдулганієва, Арсена Абхаїрова і Рустема Емірусеїнова затримали 14 лютого 2019 року в с. Октябрське Красногвардійського району. Вони заявили, що під час обшуків співробітники ФСБ підкинули їм заборонену релігійну літературу.

Їх обвинувачують у належності до забороненої в Росії організації "Хізб-ут Тахрір". 3 листопада 2020 року Південний окружний військовий суд РФ засудив Емірусеїнова до 17 років позбавлення волі, Абдулганієва — до 12, Абхаїрова — до 13.

Як писала "ДС", радник глави Офісу президента України, Олексій Арестович заявив, що Україна зможе повернути контроль над Кримом військовим шляхом у разі великої регіональної війни в майбутньому.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua