• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У Шмигаля не впевнені, що проведуть всеукраїнський перепис населення в 2021 році

Реклама на dsnews.ua
Міністр уряду Олег Немчинов вважає, що всеукраїнський перепис населення протягом 2021 року, найімовірніше, не відбудеться

Про це він заявив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна, передає "ДС".

"Перепис потрібно обов'язково проводити, але це дороге задоволення. Бюджетний запит, який Держстат подав, здається, 5,8 млрд грн. У нас весь стабфонд на коронавірус - 65 млрд. Це дуже серйозне політичне рішення і це процес, який потрібно запускати заздалегідь. Наприклад, якщо б ми хотіли провести перепис в 2021 році, то в березні 2020 року ми повинні були б почати підготовку", - сказав Немчинов.

На уточнююче питання, чи буде перепис населення проведена в 2021 році, міністр зазначив, що, ймовірно, немає.

"Я думаю, що ні. Можна спробувати зробити її в кінці року, але тоді вже в цьому році потрібно почати витрачати кошти хоча б з вересня-жовтня. Як мені пояснював голова Держстату, потрібно мінімум один рік і три місяці, щоб пройти весь цикл, який необхідно зробити", - додав він.

За словами Немчинова, у керівництва Держстату є три сценарії: варіант класичного перепису, опитування і комбінований.

"Мені більше імпонує комбінований. Тут мова йде про те, що з максимальним використанням електронних носіїв, із максимальним використанням цифрових технологій, але в той же час з дворовим обходом, з реальними речами. Але навіть суто цифрова перепис - це дуже великі кошти", - заявив чиновник.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів має намір відмовитися від традиційної перепису населення. Дмитро Дубілет, який обіймав до Немчинова пост міністра уряду, заявляв, що за допомогою даних мобільних операторів електронних реєстрів була отримана достатньо точна модель для підрахунку чисельності населення України. Вона продемонструвала, що в Україні залишилося всього 37,289 мільйона чоловік. Професійні соціологи впевнені, що електронна перепис населення, запропонована урядом, є неефективною і неточною.

    Реклама на dsnews.ua