• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 37
Спецпроєкти

У складі Контактної групи через Фокіна з'явиться ще одна людина

Реклама на dsnews.ua

В українській делегації Тристоронньої контактної групи з'явиться людина, яка буде коментувати хід переговорів і озвучувати офіційну позицію України в ТКГ

Про це заявив член української делегації Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Я не думаю, що це буде плюс, якщо буде говорити одна людина. Інформації стане менше, а не більше. Але вже призначена людина, залишилося одне узгодження. Я не можу її назвати, оскільки остаточно немає підтвердження. Вже завтра я не зможу коментувати, а коментуватиме інша людина", — розповів він.

При цьому Гармаш висловив думку, що позиція делегації не може бути загальною, оскільки "делегація — це, в першу чергу, майданчик для діалогу між собою".

"Зараз всі говорять про те, що Фокін війни не побачив, а сьогодні були опубліковані дані соцопитування "Демократичних ініціатив" і Центру Разумкова, де 40% жителів України не бачать війни з Росією. Чого ми хочемо від старого, якому 87 років?", — додав він.

Як писала «ДС», раніше Вітольд Фокін в інтервʼю виданню "Страна.ua", яке вважається проросійським, заявив, що "і з цього, і з того боку було скоєно багато злочинів, які в кінцевому підсумку мають бути розслідувані, а винні нехай понесуть покарання. Але сьогодні, щоб припинити війну і зберегти життя бійців і командирів, моя позиція — треба оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще Донбасу".

На засіданні Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Вітольд Фокін заявив, що вимоги Росії про проведення виборів на окупованому Донбасі відповідають Мінським угодами.

Фокін також сказав, що не бачив доказів агресії Росії проти України на Донбасі.

Комітет схвалив звернення до президента Володимира Зеленського з вимогою звільнити Вітольда Фокіна з посади заступника глави української делегації в Тристоронній контактній групі. Нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура заявив, що постанова Комітету є нелегітимною, оскільки не були дотримані всі процедури прийняття.

    Реклама на dsnews.ua