• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У "Слузі народу" заявили про "більш болісний" вид покарання за недостовірне декларування

Реклама на dsnews.ua

Робоча група з урегулювання конституційної кризи дійшла згоди, що громадські роботи будуть більш ефективним засобом впливу на посадовців, які декларують недостовірну інформацію, ніж увʼязнення

Про це повідомила народний депутат фракції "Слуга народу" Ольга Совгиря, інформує "ДС".

"Якщо ми проаналізуємо статистику застосування цього виду покарання – позбавлення волі – за статтею 366-1, яку визнав неконституційною Конституційний Суд, то побачимо, що такий вирок був винесений один. Стаття фактично не працює. Очевидно, можливо, питання в ефективності цієї норми, у тому, що суддя, оцінюючи співмірність правопорушення, яке вчинила конкретна особа, і цю норму, вважає, що потреби її застосовувати немає", — сказала Совгиря, слова якої наводить Радіо Свобода.

На її думку, для топ-чиновників є "дуже болісним, дуже проблемним з точки зору сприйняття такий вид покарання, як громадські роботи".

"Уявіть собі, під камери, з розголосом і так далі. Тобто говорити про те, що щось, робоча група когось вивела з-під відповідальності і так далі – я вважаю, що підстав для цього абсолютно немає", – додала Совгиря.

Вона зазначила, що наразі обговорюється ідея, щоб карати за недостовірне декларування статків якщо не позбавленням волі, то її обмеженням.

«Він трошки м’якший, ніж позбавлення волі, але також передбачає несприятливі наслідки з точки зору свободи пересування для особи, до якої застосований цей вид покарання", – наголосила нардеп.

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ). 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їхньої добровільної відставки. Наступного дня відповідне звернення нардепи передали безпосередньо до КСУ.

    Реклама на dsnews.ua