• USD 28.3
  • EUR 33.3
  • GBP 36.7
Спецпроєкти

У Ткаченка розраховують на 1 млрд грн у 2021 році для українського кіно

Реклама на dsnews.ua

Міністерство культури та інформаційної політики має намір закласти в державний бюджет на 2021 рік на розвиток українського кінематографа 1 млрд грн

Про це повідомив перший заступник міністра культури і інформаційної політики Ростислав Карандєєв, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Ми закладаємо на наступний рік, у нас мета – це мільярд гривень, які мають іти на проекти кінематографії… Наше завдання – розширювати обсяги фінансової підтримки", — сказав Карандєєв.

У той же час він зазначив, що на сьогодні є три джерела фінансування кіногалузі — крім Держкіно, це Мінкульт і Український культурний фонд.

"Це неправильно. Має бути один – Держкіно, ключовий орган, який має фінансувати", — зазначив Карандєєв.

Він також додав, що держава, яка на сьогодні є ключовим інвестором всього кінематографа в країні, має фінансувати в тому числі і некомерційне кіно, і взагалі "якомога більше коштів спрямовувати на галузь в цілому, тоді обов’язково хтось покаже той результат, якого ми всі очікуємо".

"Можливо, чим буде більше коштів, тим буде більше такого результату… Пропорція підтверджується постійно з року в рік. Чим більше фінансування, тим більше гарних фільмів, які знаходять відповідну оцінку з боку середовища", — підкреслив Карандєєв.

Як повідомляла "ДС", в серпні президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до законодавства, які підвищать конкурентоспроможність українських виробників відео- та кіноконтенту.

    Реклама на dsnews.ua