• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

В українського політв'язня в РФ підозрюють COVID-19, але не надають допомогу

Реклама на dsnews.ua
В українського в'язня Кремля Сергія Бугайчука з'явилися симптоми коронавирусной інфекції, однак йому відмовляють у проведенні аналізів

Про це йдеться в повідомленні уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денисової в Facebook, передає "ДС".

"Суттєве погіршення стану здоров'я Сергія сталося після того, як його етапували з Брянського СІЗО "ФКУСИЗО-7 УФСІН РОСІЇ по р. Москві". По прибуттю в московську тюрму його помістили на 14-денний карантин, який пізніше продовжили до 21 дня, адже російські лікарі повідомили, що він контактував з особою, у якої діагностували коронавирусную інфекцію COVID-19", - написала Денисова.

У той же час адміністрація "ФКУ СІЗО-7 УФСІН РОСІЇ по р. Москві" досі не забезпечила українського політв'язня належною медичною допомогою, засобами індивідуального захисту і дезінфектором.

"Невідкладно звертаюся до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяні Москальковой з вимогою вжити термінових заходів з метою належного медико-санітарного забезпечення Сергія Бугайчука з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я та Підкомітету ООН з попередження тортур від 25.03.2020 року, а також сприяти отриманню ним засобів індивідуального захисту і необхідного лікування", - підкреслила Денисова.

Крім того, український омбудсмен звернулася до міжнародного співтовариства із закликом продовжувати тиск на Російську Федерацію, щоб змусити виконувати норми міжнародного права і не порушувати права українців.

    Реклама на dsnews.ua