• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Венедіктової припустили, коли суд в Гаазі почне розслідування по Україні

Реклама на dsnews.ua

Розслідування Міжнародного кримінального суду в Гаазі по Україні може початися протягом 1-2 років

За словами заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова, на терміни розслідування впливає фактор пандемії, передає "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

"Міжнародний кримінальний суд також змушений переформатувати свою роботу в зв'язку з пандемією COVID-19, що теж впливає на терміни розгляду окремих питань. Загалом, будемо сподіватися, що всі процеси займуть до року", — сказав Мамедов.

Він також вважає "критично важливим" нарешті ратифікувати Римський статут в українському парламенті. Це дозволить прискорити розслідування, покращить співпрацю з МКС і дасть українській владі ще ряд додаткових інструментів для впливу на міжнародне правосуддя.

Також вважає, що процес розслідування швидше за все затягнеться і юрист-міжнародник, колишній уповноважений України в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) Борис Бабин.

"З огляду на те, що тільки зараз, в грудні 2020 року, вони офіційно заявили про те, що почнуть провадження, навряд чи через три доби вони побіжать з усіма матеріалами до суддів. Ще 1-2 роки вони будуть визначатися зі складами злочинів і подавати це на розгляд судових палат ", — зазначив він.

Нагадаємо, міжнародний кримінальний суд в Гаазі в понеділок, 14 грудня, оприлюднив новий звіт про ситуацію в окупованому Криму і на Донбасі на основі попереднього аналізу.

    Реклама на dsnews.ua