• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

У Венедиктової почали розслідування участі французьких найманців на Донбасі

Реклама на dsnews.ua
Офіс генерального прокурора почав кримінальне провадження за фактом участі іноземних найманців в російських незаконних збройних формуваннях на Донбасі

Про це йдеться у повідомленні Офісу генпрокурора, передає "ДС".

"Прокурори встановили, що з 2014 року по даний час 20 громадян Французької Республіки брали участь у збройному конфлікті проти України у складі іррегулярних не передбачених законом збройних формувань РФ на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, що призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків", - зазначили в Офісі.

У відповідності зі ст. 47 Додаткового протоколу і 1977 року до Женевської конвенції про захист жертв війни, вони є найманцями, а їх дії - порушенням Міжнародної конвенції про боротьбу з вербуванням, використанням, фінансуванням і навчанням найманців, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 4 грудня 1989 року.

Виробництво почате за ч. 4 ст. 447, ч. 3 ст. 110 , ч. 5 ст. 260 (найманство, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, створення не передбачених законами України воєнізованих формувань або участь у їх діяльності) Кримінального кодексу України.

Максимальна санкція за вказаними статтями передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

    Реклама на dsnews.ua