• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У ВРУ хочуть створити окремий підрозділ для експертизи законопроєктів

У Верховній Раді планується створити окремий підрозділ, що займатиметься експертизою законопроєктів

Верховна Рада
Верховна Рада / facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

Корнієнко висловив сподівання, що парламентська реформа буде вдалою.

"Є обережне сподівання, що спроба здійснити парламентську реформу буде вдалішою… Я говорю про очікування, пов'язані з новим циклом програми USAID Рада. Ми наразі з ними досить щільно взаємодіємо щодо підписання меморандуму про подальшу співпрацю. Йдеться про реформу апарату Верховної Ради", — сказав перший віцеспікер.

Він пояснив, що реформа апарату передбачає відхід від нинішньої моделі, коли експертизу законопроектів роблять силами апарату парламенту.

"Ми хочемо винести таку експертизу в окремий юніт, який назвемо "Дослідницька служба Верховної Ради" чи "Парламентська дослідницька служба", –- зазначив Корнієнко.

Він наголосив, що роботу апарату Верховної Ради модернізуватимуть зі збереженням усіх його інституційних особливостей.

"Ми хотіли б (і Руслан Олексійович Стефанчук ініціював цей процес) повернути Парламентську бібліотеку до Верховної Ради – вона вже кілька років у Кабміні (підпорядкована Міністерству культури – ред.). Для нас приклад мрії – Бібліотека Конгресу США. Хочемо саме навколо парламентської бібліотеки зібрати дослідницьку службу, експертів з освітніми, просвітницькими програмами", — додав народний депутат.

За словами Корнієнка, реформа насамперед буде пов'язана з переглядом регламенту Верховної Ради, норми якого застаріли.

"Наразі створюється робоча група. Я знаю, що монобільшість матиме свою внутрішню робочу групу, яка спочатку знайде компромісні позиції всередині фракції "Слуга народу", щоб були голоси на підтримку, а потім ми на спільній робочій групі постараємося врахувати ті чи ті думки опозиції", — зазначив Корнієнко.

Він нагадав, що це не перша спроба парламентської реформи, "і щось навіть уже зроблено (електронний документообіг, технічне переоснащення)", багато в чому – за рахунок донорів.

Як писала "ДС", Вашингтон виділить Києву на реалізацію реформ додаткові 463 млн доларів допомоги у поточному році.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua