• USD 28
 • EUR 33.5
 • GBP 38.6
Спецпроєкти

Олександр Корнієнко

Глава партії "Слуга народу", нардеп IX скликання

Олександр Корнієнко на з'їзді партії "Слуга народу" / УНІАН
Зміст

Ранні роки, освіта

Нардеп народився 12 травня 1984 року в Києві в родині Олени та Сергія Корнієнка, які на даний момент живуть в смт. Бабинці на Київщині.

У 2007 році закінчив Київський політехнічний університет імені Сікорського, отримавши ступінь магістра хімічної технології та інженерії. З 2008 по 2010 роки проходив навчання в Вісбаденській академії психотерапії в Німеччині.

Трудова і громадська діяльність

Свою трудову діяльність у 2001 році почав журналістом видання про поп-культурі Moloko. Крім того, Корнієнко працював на сайті Music.com.ua. Корнієнко пропрацював для журналу і для сайту до 2003 року.

З 2003 року по 2004-й Корнієнко — журналіст і редактор молодіжної газети "Молода гвардія". З 2004 року Корнієнко стає засновником і видавцем газети для молоді "Студентка".

У 2005 році став одним із засновників громадської організації "Спілка ініціативної молоді (СІМ)". СІМ вела роботу в сфері організації неформальної освіти молоді та її креативного дозвілля.

З 2005 по 2008 і з 2011 по 2013 роки Олександр Корнієнко є концертним директором і менеджером популярної української рок-групи "Крихітка Цахес", яка потім змінить назву на "Крихітку".

З 2006 по 2008 роки обіймає посаду виконавчого директора арт-обʼєднання "Остання барикада". В рамках проекту влаштував кілька заходів в сфері мистецтва, а також фестивалів, таких як, зокрема, "День незалежності з Махном".

З 2008 по 2010 роки займався соціальними тренінгами. У 2009 році Олександр Корнієнко став "Кращим молодим тренером" за версією Молодіжного рейтингу. Крім того, в тому ж році він стає співавтором програми "Міжнародної школи тренерів". В якості тренера займається створенням HR-системи компанії TEZ TOUR Turkey. Також в біографії Корнієнко — робота з такими компаніями, як EPAM, Arcelor Mittal Криворіжсталь, Tickets.ua, Ukrsibbank BNP Paribas і інші.

З 2015 року Корнієнко є главою наглядової ради громадської організації "Біржа молодіжних проєктів".

З 2016 по 2018 роки в рамках проекту GoCamp займався організацією приїзду в нашу країну волонтерів, які брали участь в діяльності пришкільних мовних таборів.

З 2010 році і аж до приходу в команду майбутнього президента Володимира Зеленського в 2019 році був бізнес-тренером.

Член національного комітету "МВАРТА", ВМГО "Спілка Ініціативної Молоді" Олександр Корнієнко, 2008 р
Член національного комітету "МВАРТА", ВМГО "Спілка Ініціативної Молоді" Олександр Корнієнко, 2008 р / УНІАН

Участь в політиці

З 2004 по 2005 роки був активним учасником студентських протестів за часів Помаранчевої революції. З 2006 року займається політичним консультуванням.

У 2015 році увійшов до штабу кандидата на пост мера Миколаєва Олександра Сенкевича, який балотувався від партії "Самопоміч".

У 2018 році закінчив курс Екзистенціального коучингу, після цього відкривши невелику практику.

З початку 2019 року Корнієнко стає координатором виборчого штабу кандидата в президенти Володимира Зеленського. У штабі Корнієнко займався організацією роботи з комплектації виборчих комісій.

З травня того ж року після перемоги Зеленського на виборах керує виборчим штабом президентської партії "Слуга народу" на виборах до Верховної Ради 21 липня На виборах Корнієнко проходить в український парламент за списком політсили (сьомий номер у списку). На момент виборів був фізичною особою-підприємцем.

У Верховній Раді є першим заступником фракції "Слуга народу". 10 листопада був обраний головою партії замість голови парламенту Дмитра Разумкова.

Сімʼя, особисте життя

З 2007 року в шлюбі з Ольгою Корнієнко. Дружина депутата родом з Черкас. Здобула вищу освіту в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. Місцем роботи Ольги Корнієнко вказано сімейний психологічний табір "Канікули душі". У таборі вона займається координацією участі сімей. Крім того, вона веде майстерні і програми для дітей і батьків.

Олександр Корнієнко з дружиною Ольгою та новонародженою дочкою, 2018 р
Олександр Корнієнко з дружиною Ольгою та новонародженою дочкою, 2018 р

декларація

Згідно з електронній декларації Корнієнко за 2019 рік, депутат отримав дохід від підприємництва в розмірі 984 352 гривні. Крім того, політик отримав зарплату за свою роботу народним депутатом, розмір якої склав 159 953 грн. Також Корнієнко виплатило зарплату ТОВ "Електро спецплюс".

Крім того, депутат задекларував 29 667 гривень від надання майна в лізинг. Також в його декларації вказані 21 236 гривень в якості страхових виплат. Ще 23 953 гривні Корнієнко отримав як компенсацію витрат на навчання від партії "Слуга народу" в Трускавці.

Також нардеп задекларував дохід від відчуження рухомого майна на суму 210 тис. Гривень.

Дружина Олександра Корнієнко Ольга отримала 21 713 гривень зарплати від Університету економіки та права "Крок". Також вона отримала 7740 соціальної і матеріальної допомоги від держави.

Крім цього Ольга Корнієнко вказала в декларації 450 тисяч гривень від відчуження цінних паперів і корпоративних прав.

У Олександра Корнієнка — $50 тисяч в готівковій формі, а також 500 тисяч гривень. Ольга Корнієнко тримає готівкою $20 000.

Також у Корнієнка є право користування житловим приміщенням в селі Буда-Бабинецька на Київщині. Крім того, в Буді-Бабинецькій депутат володіє земельною ділянкою (площа — 1300 квадратних метрів).

У його дружини дві квартири: в Києві (площа — 113 квадратних метрів) і в Черкасах — 85 квадратних метрів).

Олександр Корнієнко задекларував два авто: Citroen C5 2019 року і SEAT IBIZA 2011 випуску.

Він також є кінцевим бенефіціаром громадської організації "Біржа молодіжних проєктів" і молодіжної громадської організації "Фонд сприяння студентській раді міста Києва (фонд ССК)".

Крім того, згідно з декларацією, нардеп володіє авторським правом на пісні музичного дуету "2Саша".

Олександр Корнієнко разом з товаришем співає в дуеті "Два Саші"
Олександр Корнієнко разом з товаришем співає в дуеті "Два Саші"

Сексистський скандал

23 червня 2020 року Корнієнко разом з главою фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давидом Арахамією перебували в Миколаєві з презентацією регіонального штабу партії перед місцевими виборами.

Перед початком зустрічі депутати, сидячи за столом, озвучили кілька реплік, не підозрюючи про те, що мікрофони місцевих ЗМІ були включені в цей момент.

У певний момент Корнієнко присвятив тираду своїй колезі по фракції Ірині Аллахвердієвій, яка народилася в Миколаєві, а також, судячи з усього, була на зустрічі.

Наводимо діалог двох чоловіків повністю:

 • Корнієнко: "Аллахвердиева — взагалі красуня".
 • Арахамія: "Так".
 • Корнієнко: "Така піддута, звичайно, трохи. Чуть-чуть тюнінг too much… Ну, баба робоча, взагалі. Як корабельна сосна".
 • Арахамія: "Га?"
 • Корнієнко: "Як корабельна сосна. Вона тут від**ярить (відпрацює — "ДС"), б***ь, триста зустрічей тобі за 4 місяці. Виграє, б***ь, чисто".
 • Арахамія: "Так?"
 • Корнієнко: "Енергетик".
 • Арахамія: "Трохи".
 • Корнієнко: "До президента ти заведеш і побачиш — він про ***їє (здивується — "ДС"), підстрибне, викурить все IQOS і скаже:" Баба — да, баба — да".

Відразу після цього Корнієнко відреагував на появу відеозапису в ЗМІ. Депутат вибачився за свою поведінку, але назвав "плівки" "змонтованими". "У монтаж потрапило прізвище шановної депутатки, нашої колеги, яка ніякого відношення до обговорюваних питань не мала. Я розумію, що певні фривольні слова могли образити людей — зокрема, жінок. За що від свого імені і від імені Давида (Арахамії — "ДС") приношу щирі вибачення», — писав Корнієнко.

Олександр Корнієнко і Давид Арахамія
Олександр Корнієнко і Давид Арахамія

Також глава "Слуги народу" уверяд, що вони з Арахамія «обговорювали товаришів і соратників по політиці як товаришів і соратників по політиці». Крім того, він закликав «спільноту соцмереж» "судити по справах, а не по словах".

Пізніше Корнієнко записав відеоролик, в якому розповів, що Аллахвердієвої на скандального запису стосувалися тільки кілька слів з приводу її краси, а в подальшому депутати обговорювали бізнесвумен з Миколаєва Тетяну Домбровську. "Форму для вираження свого захоплення я вибрав не дуже доречну, місцями неоднозначну, а місцями просто образливу, яка може сприйматися як сексизм та інші форми дискримінації", — говорив глава політсили. Він додав, що зрозуміє Домбровську, якщо та відмовиться від подальшої співпраці з партією.

До речі, Корнієнко в 2020 році заявляв, що партія "Слуга народу" повинна бути "сексі".

Олександр Корнієнко
народний депутат України

Партія нового типу — це соціальний ліфт, який буде просувати на національну політичну сцену небайдужих людей, які шляхом поєднання навчання і практики будуть перетворюватися в політиків нового типу ... Щоб ліфт (в партії — "ДС") працював, партія повинна бути сексі, як каже наш колега (віцепрем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації — "ДС") Міша Федоров, повинна порушувати депутатів

інші скандали

2 грудня 2019 року українська кінематографічна громадськість відправила відкритий лист до премʼєр-міністра, голови Мінкульту, міністру молоді та спорту і голові Національного агентства з питань державної служби, де вимагала звільнити Олександра Корнієнка з лав Комісії з питань вищого корпуса держслужби. Кінематографісти звинуватили депутата в політичній заангажованості в звʼязку з кандидатурою Юлії Сінкевич, яка претендувала на пост глави Держкіно. Сінкевич була єдиним фіналістом на даний пост, проте конкурсна комісія відхилила її кандидатуру.

Хобі, захоплення

Корнієнко захоплюється музикою, є учасником дуету 2Саша.

Редактор: Євген Журавльов
  Реклама на dsnews.ua