• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

У ВРУ пропонують звільняти від покарання за дезертирство за деяких умов: законопроєкт

До Верховної Ради скерували законопроєкт щодо вдосконалення кримінальної відповідальності за злочини проти встановленого порядку несення або проходження військової служби в умовах воєнного стану

Кайданки
У ВРУ пропонують звільняти від покарання за дезертирство за деяких умов / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Проект закону зареєстрований за №11322, передає "ДС".

Його автори пропонують встановити, що особа, яка під час дії воєнного стану вперше вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ст. 407 (самовільне залишення військової частини або місця служби), 408 (дезертирство), може бути звільнена від кримінальної відповідальності.

Необхідна умова для цього — аби військовий до закінчення досудового розслідування добровільно заявив слідчому чи прокурору про намір повернутися до військової частини або місця служби для продовження служби.

Водночас, звільнення від кримінальної відповідальності можливе лише за умови надання керівником військової частини (або установи) письмової згоди на продовження обвинуваченим військовим служби.

У пояснювальні записці вказано, що, за статистичними даними, лише упродовж січня-квітня 2024 року зареєстровано 10 584 кримінальних проваджень за ст. 407 та 7 306 — за ст. 408. На сьогодні у провадженні органів досудового розслідування — майже 19 тис. кримінальних проваджень за скоєння військових кримінальних правопорушень

Водночас, зазначають ініціатори законопроєкту, в чинному кримінальному законодавстві відсутні правові підстави для можливості звільнення під час дії воєнного стану армійців від кримінальної відповідальності за вперше вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 407, 408 та за умови їх щирого каяття та бажання повернутися до проходження військової служби.

Як писала "ДС", за словами нардепа Федора Веніславського, працівники терцентрів комплектування не мають права затримувати людей, якщо ті не перебувають у розшуку — таке право наразі є тільки у Національної поліції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua