• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Єрмака назвали остаточну дату проведення саміту Кримської платформи

Реклама на dsnews.ua

Саміт міжнародної платформи з деокупації Криму за участю лідерів іноземних держав відбудеться 23 серпня

Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква в інтерв’ю "ТСН.ua", передає "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

«Вже чітко визначено дату проведення Кримського саміту (саміту «Кримської платформи» – "ДС") – 23 серпня 2021 року. Офіс Президента працює разом з МЗС для підготовки відповідних запрошень світовим лідерам, відповідної концепції, програми саміту, організаційних моментів», – сказав Ігор Жовква.

Він наголосив, що на саміті «Кримської платформи» необхідно ухвалити конкретні рішення щодо деокупації півострова.

«Ми не проводимо саміт заради саміту. Нам не потрібно провести саміт і знову забути цю тему. Тому після саміту має з’явитися, очевидно, декларація, а що ще більш важливо – скоординований міжнародний інструментарій для деокупації Криму та захисту прав українців у Криму», – зазначив заступник керівника Офісу президента.

Ігор Жовква зауважив, що саміт буде пов’язаний з урочистостями з нагоди 30-річчя незалежності України.

За його словами, президент Володимир Зеленський під час телефонних розмов з лідерами іноземних держав запрошує їх до участі в цих подіях.

«Сподіваємося на широку міжнародну присутність у ці два дні», – сказав заступник керівника Офісу Глави держави.

Нагадаємо, за словами президента Володимира Зеленського, метою "Кримської платформи" є повернення в міжнародний порядок денний питання окупованого Росією Криму.

Як повідомляла "ДС", перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова і депутати Верховної Ради представили Європейському парламенту "Кримську платформу" і однойменне новостворене міжфракційне обʼєднання.

    Реклама на dsnews.ua