• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Європарламенті заявили, що проблеми з конкурсом до САП загрожують Україні втратою безвізу

Реклама на dsnews.ua

Непрозора процедура відбору глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури може призвести до втрати безвізового режиму України з Європейським Союзом

Про це йдеться в повідомленні депутата Європейського парламенту від Німеччини, члена комітету ЄП із закордонних справ Віоли фон Крамон, передає "ДС".

"У той час як міжнародне співтовариство зайнято Білоруссю, уряд України спішно проштовхує кандидатів, яким не вистачає досвіду і сумлінності до відбору керівника САП. Це так не пройде. Український уряд ставить під загрозу безвізовий режим з ЄС і подальший транш допомоги в розмірі 1,5 млрд євро"- написала вона у соцмережі.

Нагадаємо, на засіданні 4 вересня ВР відмовилася прийняти проект постанови про визначення представників ВРУ до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (№3898), відреагувавши на застереження послів країн G7.

15 вересня Комітет з питань правоохоронної діяльності ВР прийняв рішення про кандидатів до конкурсної комісії з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Були обрані сім представників — всі вони не відповідають закону.

16 вересня посли країн G7 заявили про необхідність захисту незалежності і доброчесності Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Вищої антикорупційного суду.

Колишній керівник Офісу президента Андрій Богдан застеріг народних депутатів від прийняття проекту постанови про визначення представників Верховної Ради до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад в Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі. Він також, як і член Європарламенту фон Крамон, вважає, що відповідне рішення "поставить хрест" на безвізі з Європейським Союзом і фінансовій підтримці України.

    Реклама на dsnews.ua