• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Запоріжжі депутати побилися під час обрання голови облради

Реклама на dsnews.ua

Голосування новообраних депутатів Запорізької обласної ради за голову облради в ніч з п'ятниці на суботу закінчилося бійкою і звинуваченнями у фальсифікаціях, в роботі сесії оголошено перерву до 15 грудня

Про це йдеться в повідомленні "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

Перша сесія Запорізької обласної ради почалася в п'ятницю, 11 грудня, днем, а завершилася пізно вночі. Голосування, проведення якого мало проходити в таємному режимі, стартувало о 1:20 ночі.

На пост глави Запорізької обласної ради було висунуто дві кандидатури — чинний глава Запорізької обласної державної адміністрації Віталій Боговін — від партії "Слуга народу", а також генеральний директор ТОВ "Будсервіс" Геннадій Шевченко — від партії "Єднання" Володимира Буряка (Буряк — мер Запоріжжя).

За словами ряду депутатів Запорізької облради, перед голосуванням виникла "негласна коаліція, створена представниками "Слуги народу","Оппоблока" і "Батьківщини", які намагалися обрати головою облради нинішнього главу Запорізької ОДА Боговіна".

У той же час кандидатура Боговіна не набрала потрібної кількості голосів: з 84 депутатів за нього проголосувало 40.

Як зазначив на своїй сторінці в Facebook депутат від "Європейської Солідарності" Ігор Артюшенко, в Запорізькій облраді відбулася "нечесна поразка".

"Так, депутати в бюлетенях не ставили "плюсики" або "галочки", а свої номери! Більше того, коли вони зрозуміли, що нечесно програли — кандидат від "Слуг" набрав 40 голосів (необхідний мінімум 43) — намагалися винести бюлетені з зали. Але їм це не вдалося. Бюлетені були повернуті. На заклики депутатів оголосити результати голосування вони відмовилися, а лічильна комісія банально втекла із зали разом з головою ОДА. В обласній раді бувало всяке. Але такої ганьби ще не було", — написав Артюшенко.

У роботі сесії Запорізької обласної ради оголошено перерву до 14:00 15 грудня. Запорізькі депутати звернулися в поліцію з вимогою дати правову оцінку подіям і порушити кримінальне провадження.

    Реклама на dsnews.ua