• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

У Зеленського допустили, що канали Козака-Медведчука заблокують і на YouTube

Реклама на dsnews.ua

Мовлення телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK в Україні окрім телевізійних мереж може бути заблоковано і на інтернет-відеохостингу YouTube

Про це в середу, 3 лютого, в кулуарах Верховної Ради заявив представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський, передає "ДС".

"Рада національної безпеки та оборони може ухвалити рішення в тому числі і про блокування будь-яких інтернет-ресурсів, якщо їхня діяльність спрямована на ті цілі, які порушують закон України про боротьбу з тероризмом", — сказав він.

Веніславський нагадав, що у телеканалів є можливість оскаржити заборону на власне мовлення в Україні.

"Відповідно до статті 55 Конституції України, будь-який субʼєкт може звернутися з позовом до суду, якщо вважає, що його права були порушені. Звичайно, власники каналів, особи, проти яких були введені санкції, можуть звернутися до суду і оскаржити указ Президента на предмет законності ", — заявив представник президента та зазначив, що підстав сумніватися в законності даного указу у нього немає.

"Рішення РНБО можеть бути оскаржене в суді тільки на предмет законності. А закон про санкції дозволяє РНБО діяти таким чином, яким він вчора діяв", — додав Веніславський.

Як писала "ДС", 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів в дію рішення РНБО, яке на 5 років заборонило діяльність телеканалів, повʼязаних з Віктором Медведчуком — "112 Україна", Newsone і ZIK. Крім телеканалів, під санкції потрапив нардеп Тарас Козак, який є їхнім формальним кінцевим бенефіціаром.

У медіахолдингу "Новини", в який входять ці телеканали, заявили, що санкції з забороною на мовлення є "політичною розправою".

Наразі трансляція трьох зазначених каналів ведеться у YouTube.

    Реклама на dsnews.ua