• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Зеленського обговорили судову реформу з послами "Великої сімки"

В Офісі президента пройшла нарада, присвячена судовій реформі. За участю послів країн-членів "Великої сімки"

President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Учасники, зокрема, обговорили питання формування першого складу конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посад членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів і першого складу Етичної ради, яка має перевіряти на доброчесність кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя.

Голова Ради суддів Богдан Моніч запевнив, що Рада "налаштована виконати цей закон, і ми це зробимо". За його словами, робота з делегування кандидата до Етичної ради буде продовжена. Рада суддів уже підготувала пропозиції щодо вдосконалення процедури обрання членів Етичної ради.

Голова Верховного Суду Валентина Данішевська відзначила, що "хоча Рада суддів і не обрала з першого разу представників до Етичної ради, цим вона не порушила закон, і вони надалі голосуватимуть, поки не оберуть цих осіб".

Учасники наради прийняли спільну заяву, в якій наполягають на якнайшвидшому завершенні формування Етичної ради та конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та початку їх роботи.

Також в заяві підкреслюється, що спроби поставити під загрозу імплементацію судової реформи категорично неприйнятні.

Як повідомляла "ДС", в спільній заяві президентів України і США Володимира Зеленського і Джо Байдена за підсумками зустрічі йдеться, що Україна за підтримки США продовжить реформувати судову систему і антикорупційну інфраструктуру.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua