• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

У Зеленського офіційно запропонували Путіну не витрачати гроші на війну з Україною

Україна ініціювала зустріч президента Володимира Зеленського з російським лідером Володимиром Путіним для того, щоб домогтися політико-дипломатичного врегулювання конфлікту на Донбасі. При цьому в Офісі президента України вказали на великі витрати РФ на війну

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Дім", передає "ДС".

Він розповів, які теми для переговорів двох лідерів Офіс президента України запропонував Москві. В першу чергу, мова йде про безпеку в Східній Європі, в тому числі, про збройну агресію Росії проти України.

"Президент Зеленський вважає, що з точки зору російського керівництва, нераціонально продовжувати збройну агресію проти України, бо це — мільярди доларів, які витрачає Росія. Загальний збиток Росії від санкцій — до 500 млрд дол. називають російські фахівці. Це тисячі життів із обох сторін. Це перетворення Росії на державу-ізгой, а Путіна — на того, кого відкрито називають вбивцею. Ми памʼятаємо, скільки приїхало на парад на 9 Травня до росіян. Головне державне свято — один президент Таджикистану, і все! Єдиний іноземний гість. Ця ізоляція Росії у всіх сенсах, перетворення її на нерукоподатний субʼєкт — це ціна, яку Росія платить за агресію проти України", — сказав Арестович.

На його думку, президент Зеленський вважає, що це — нераціональна поведінка, яку потрібно усвідомити і виправити. А в України залишаються два великих вибори. Перший — відкрита війна з РФ під відкритими прапорами. Або утримання їх на політико-дипломатичному шляху врегулювання конфлікту, не даючи їм переходити до регіонального загострення, загострення на фронті в зоні ООС, повномасштабної війни і так далі.

"По-моєму, росіяни усвідомили за спільними зусиллями Заходу та України, що військовий шлях — безперспективний. Значить, залишається політико-дипломатичний. І яким би він неефективним не був, все одно, це краще, ніж відкрита війна. Тому вибір президента Зеленського однозначний — ми йдемо політико-дипломатичним шляхом, для цього ініційована зустріч лідерів Росії та України. Зазвичай після такої зустрічі вдається обміняти частину взаємно утримуваних осіб, розвʼязати якісь питання гуманітарного характеру. І заради хоча б цього на них варто йти", — додав спікер української делегації в ТКГ.

Другий напрямок, за словами Арестовича, — посилення і прокачування системи національної безпеки і оборони.

"Розуміючи, що з такими сусідами, як Російська Федерація — це необхідна складова. Крім того, наша вага на політико-дипломатичному шляху прямопропорційна тому, наскільки наші Збройні сили та інші силові структури здатні забезпечити мирний діалог. Тому що перше завдання армії — це навіть не війна, не ведення війни, а запобігання війни. Ми це дуже добре розуміємо, тому ми йдемо тим шляхом, який ми обрали", — пояснив Олексій Арестович.

Як повідомляла "ДС", президент Росії Володимир Путін вважає, що у нього є теми для розмов з президентом України Володимиром Зеленським.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що місце зустрічі Зеленського з Путіним на даний момент не обговорюється. Йдуть переговори про теми, які планується розглянути.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua