• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Зеленського підготували законопроєкт про ліквідацію ОАСК

В Офісі президента підготували проєкт закону про ліквідацію скандального Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК)

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Законопроєкт передбачає ліквідацію не лише ОАСК, а й Київського окружного адмінсуду, повноваження якого поширюються на Київську область, інформує "ДС".

Замість цих двох установ пропонується створити Окружний адміністративний суд Київської області та міста Києва. Він має бути розташований у столиці та відповідати як за Київ, так і за область, пише "Українська правда".

У пояснювальній записці до проєкту зазначається, що його розробили "з метою оптимізації видатків державного бюджету", а ухвалення такого закону також "забезпечить… доступ громадян до незалежного та безстороннього суду, підвищить ефективність здійснення правосуддя судами".

Офіс президента ще 3 лютого направив законопроєкт до Вищої ради правосуддя, яка має оцінювати подібні пропозиції до того, як їх розглядатиме парламент. 5 березня ВРП затвердила свій висновок, написавши, що реалізація законопроєкту "не видається можливою до моменту створення та початку роботи… Вищої кваліфікаційної комісії суддів", діяльність якої призупинили в рамках судової реформи Зеленського.

Також ВРП зазначила, що з пропозицій Офісу президента "не вбачається, яким чином видатки державного бюджету… будуть оптимізовані", та наголосила, що законопроєкт "має відповідати загальним вимогам: бути чітким, узгодженим та обґрунтованим, таким, що не породжує сумнівів у конституційності та відповідає принципу незалежності судової влади".

Станом на 15 березня законопроєкт у Верховній Раді ще не зареєстровано.

Нагадаємо, 17 липня 2020 року детективи НАБУ провели обшуки в приміщеннях Окружного адмінсуду міста Києва та Державної судової адміністрації. Згодом були оголошені підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику та ще п’ятьом суддям цього суду, а також на той момент голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.

За версією слідства, ці особи діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя та створення штучних перешкод у їхній роботі.

23 грудня 2020 року детективи НАБУ вручили особисто голові ОАСК Павлу Вовку повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду на 5 січня. Втім, одіозний суддя проігнорував повістку. 3 лютого ВАКС дав добро на примусовий привід судді Вовка.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua