• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

У Зеленського пояснили, чому "Вовину тисячу" не можна витратити за власним розсудом

Вакцинованим українцям не виплачуватиметься "живими" грошима 1000 гривень, оскільки є ризик виведення цих коштів з економіки, а також зростання інфляції

Чому "Вовину тисячу" не можна витратити за власним розсудом
Чому "Вовину тисячу" не можна витратити за власним розсудом
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів радник Президента з економічних питань Олег Устенко в етері телеканалу "ДОМ", передає "ДС".

"Якщо ти роздаватимеш живими грошима, то ти взагалі можеш стимулювати інфляцію. Крім того, живі гроші можуть піти з української економіки, наприклад, витратиться на імпорт", — вважає Устенко.

За інформацією політика, обмежений список сфер, на які можна витратити "тисячу за вакцинацію", існує, щоб допомогти сферам послуг, які найбільше постраждали від пандемії COVID-19.

"Одна з цілей програми — підтримка тих, хто найбільше страждає. А найбільш серйозно завжди страждає сектор послуг. Ось деякі напрямки сектора послуг і отримають цю підтримку. Інші сектори економіки страждають теж, але страждають менше у порівнянні з цими," — пояснив радник президента.

Як писала "ДС", 15 листопада президент Володимир Зеленський анонсував нову програму підтримки креативного, спортивного та транспортного секторів економіки, згідно з якою громадяни, щеплені від COVID-19 двома дозами вакцини, можуть отримати по тисячі гривень через програму "Дія".

Глава держави зазначив, що ці кошти можна буде витратити на придбання абонементів до спортзалів, відвідування кінотеатрів, театрів або купити книги чи квитки для подорожей усередині країни.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua