• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Зеленського продовжують наполягати на його праві розпустити КСУ

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський має законодавчі підстави, щоб розпустити Конституційний суд після скандального рішення органу про скасування низки антикорупційних положень українського законодавства

Про це заявив представник глави держави в Конституційному суді Федір Веніславський, інформує "ДС".

Він зазначив, що ще у 1997 році КСУ зробив ухвалу, якою визначається, що "президент має безпосереднє право втручатися в кризові ситуації та діяти відповідно до тих викликів, які виникають у державі й суспільстві для того, щоб забезпечити державний суверенітет, нацбезпеку, громадський порядок і права людини".

На думку Веніславського рішення Конституційного суду про е-декларування є саме такою кризовою ситуацією, а тому президент Зеленський має право розпустити КСУ, що і запропонував у відповідному законопроєкті.

"Це – абсолютно очевидно кризова ситуація. Абсолютно очевидно, що Конституційний Суд діяв усупереч інтересам держави і суспільства, чим він фактично закреслив свою власну легітимність", – сказав представник президента в інтервʼю "Радіо Свобода".

Веніславський висловив готовність підтримати ініційований Зеленським законопроєкт, який, зокрема, передбачає розпуск чинного складу КСУ та визнання його рішення про скасування низки антикорупційних положень українського законодавства "нікчемним".

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ). 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їхньої добровільної відставки. Наступного дня відповідне звернення нардепи передали безпосередньо до КСУ.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, але вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

    Реклама на dsnews.ua