• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Зеленського прокоментували заяву Путіна про "практику нацистської Німеччини"

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк назвав дивною заяву президента РФ Володимира Путіна, який порівняв законопроєкт президента України Володимира Зеленського про права корінних народів із ідеями нацистської Німеччини

Михайло Подоляк
Михайло Подоляк
Реклама на dsnews.ua

Про це Подоляк заявив УНІАН, передає "ДС".

«М'яко кажучи, дивна заява. Тому що поняття «корінні народи» — стійке юридичне поняття в сучасному міжнародному порядку. У подібних слів російського президента може бути кілька пояснень. Або президент РФ некоректно проінформований про український законопроєкт. Або це, знову ж таки, банальне підігрування наявному пропагандистському порядку в РФ. Або це риторична підготовка до тих переговорів, які будуть вестися за участю російської сторони. Не більше того», — переконаний Подоляк.

Між іншим, як зазначив радник керівника ОП, в самій Росії ще в 1999 році був прийнятий федеральний закон "Про гарантії прав корінних нечисленних народів Росії".

«Є масив міжнародно-правових актів, які регулюють дану сферу. Зокрема, Декларація ООН про права корінних народів. Тобто в такому регулюванні немає і не може бути нічого деструктивного», — підкреслив Подоляк.

На думку радника керівника ОП, необхідно розрізняти правове регулювання прав корінних народів і прав національних меншин.

«Якщо, наприклад, права кримських татар, кримчаків і караїмів можуть бути врегульовані законом про корінні народи України, то права національних меншин — у тому числі і росіян — вимагають окремого акту. Якщо, звичайно, в цьому є хоч якісь резони, так як права нацменшин в Україні зовсім не зазнають утисків», — резюмував Подоляк.

Нагадаємо, Путін порівняв із "практикою нацистської Німеччини" законопроєкт президента Володимира Зеленського, який виключає росіян із переліку корінних народів України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua