• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Зеленського сказали, чим загрожує рішення КСУ по антикорупційних законах

Реклама на dsnews.ua

Рішення Конституційного суду України про визнання неконституційними низки статей законів, спрямованих на боротьбу з корупцією, може мати негативні наслідки для євроінтеграційного курсу України

Про це заявив представник президента у Конституційному Суді Федір Веніславський, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Якщо дії КСУ будуть продовжуватися в тому ж річище, то не можна виключати негативних наслідків", — відповів він на питання про можливу загрозу від рішень суду для євроінтеграції України і для безвізового режиму зокрема.

Веніславський підкреслив, що за наявною у нього інформацією сьогодні КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, але не за незаконне збагачення.

Також скасовано право НАЗК вести моніторинг витрат і доходів суддів.

Питання внесення необхідних змін до антикорупційного законодавства, за словами представника президента, буде розглянуто після вивчення мотивувальної частини рішення КСУ.

Як повідомляла "ДС", раніше КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції.

    Реклама на dsnews.ua