• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У Зеленського сказали, що Україні потрібно від США

Реклама на dsnews.ua

Офіс президента визначив три пріоритети розвитку відносин між Україною та США, серед яких питання підтримки територіальної цілісності України і економічне співробітництво

Про це заявив заступник глави ОП Ігор Жовква в інтервʼю ТСН, передає "ДС".

"Передусім, це підтримка США територіальної цілісності та суверенітету України, враховуючи військову допомогу… В черговому оборонному бюджеті, який було схвалено обома палатами вже після подолання вето ще чинного президента Трампа, передбачені ті ж самі обсяги військової допомоги. А що іще важливіше — збільшення фінансування на постачання летального озброєння до України", — сказав він.

Також Україна планує залучати Вашингтон до врегулювання ситуації на Донбасі і в Криму.

"Другий пріоритет — активне залучення США до процесу врегулювання ситуації на Донбасі та деокупації Криму. Ми можемо тут довго говорити про формати цього залученням, форми, визначення посад тощо. Але стовідсотково можу зауважити, що це питання буде на радарі нової демократичної адміністрації", — зазначив Жовква.

Заступник голови ОП також наголосив на важливості економічного співробітництва.

"Економічний блок має залишатися одним із пріоритетних на порядку денному. Нам потрібно, попри пандемію, нарощувати товарообіг. У нас був непоганий товарообіг до коронавірусу — $6 млрд. Але зараз, очевидно, він зменшується. Треба, щоб ми продовжили реалізацію тих самих проєктів, які ми вже маємо. Та одразу спадає на думку енергетика… Аграрна сфера — традиційна для наших відносин. Нові сфери, як IT, штучний інтелект, про це також можна говорити", — додав він.

Крім того, за словами Жовкви, одним із пріоритетів залишається боротьба з корупцією в Україні.

"Тут ми дійсно будемо союзниками президента Байдена у проведенні антикорупційних заходів в Україні. Президент Зеленський тут точно найкращий співрозмовник для президента США, якщо йдеться про Україну", — переконаний чиновник.

Як повідомляла "ДС", Ігор Жовква заявив, що американського винахідника, мільярдера і філантропа Ілона Маска можуть зацікавити поклади літію в Україні.

    Реклама на dsnews.ua