• USD 28.5
  • EUR 34
  • GBP 38
Спецпроєкти

У Зеленського сказали, як він відповість на "антикорупційне" рішення КСУ

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський відновить кримінальну відповідальність за невнесення відомостей про майновий стан в декларацію, а також поверне контролюючі функції антикорупційним органам

Про це йдеться в заяві Офісу президента у відповідь на рішення Конституційного Суду, який визнав такими, що не відповідають Основному закону, низку норм антикорупційного законодавства, передає "ДС".

"Українська держава створила систему електронного декларування та контролю статків посадовців і депутатів. Елементами цієї системи є не лише обов’язок визначених законом осіб декларувати майно та доходи, а й відповідальність за недостовірне декларування, а також контрольні повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції. До сьогодні ця система працювала ефективно… Вважаємо це фундаментальним надбанням держави", — підкреслили в ОП.

В Офісі глави держави відзначили, що деякі "бізнесмени від політики" не згодні демонструвати свій реальний образ життя.

"Але, незважаючи на протидію, відповідні інструменти в законодавстві України будуть збережені або, в крайньому разі, поновлені… Очікуємо публікації повного тексту рішення Конституційного Суду в цій справі. Усвідомлюємо, що рішення Конституційного Суду остаточні та не підлягають оскарженню… Президент обов’язково використає своє право на законодавчу ініціативу, щоб відновити сталу та максимально ефективну роботу системи електронного декларування та невідворотність відповідальності за умисне порушення цих правил", — додали в ОП.

Відзначимо, ініціаторами конституційного подання про визнання незаконними низки норм антикорупційного законодавства виступили народні депутати від "Опозиційної платформи — За життя" і групи "За майбутнє".

Як повідомляла "ДС", раніше сьогодні, 27 жовтня, КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський заявив, що дане рішення може нести загрозу для євроінтеграції України, в тому числі і для безвізового режиму з ЄС.

Постійний представник Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря заявила, що це рішення прийнято "з кричущими процесуальними порушеннями" і є "сумнівним за змістом". За її словами, це може спровокувати міжнародний скандал.

    Реклама на dsnews.ua