• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

У Зеленського викрили Лукашенка у брехні і нагадали про цінності

Реклама на dsnews.ua

Заяви де-факто президента Білорусі Олександра Лукашенка про спроби українського керівництва спровокувати нові вибори в Білорусі є брехнею

Про це йдеться в заяві Офісу президента України, передає "ДС".

"Сьогодні в Мінську практично офіційно прозвучало, що нібито керівництво України «наказує» провести нові вибори в Білорусі. Це не просто відверта неправда. Це свідоме нагнітання. Свідома провокативна поведінка. Для чого? Чи навіть не так: до чого тут Україна, якщо події стосуються суто Білорусі та внутрішньої недовіри?", — задалися питанням в ОП.

У пресслужбі глави держави відзначили, що Україна поважає географічні і політичні кордони кожної нації і "не втручається у вирішення питань про вибори або чиюсь перемогу на них".

"Безсумнівно, посиланням на ту чи іншу сусідню державу не можна заглушити голос багатотисячних протестів своїх же співгромадян. Якщо довіри немає, – а світ бачить, що довіри й близько немає – то цей дефіцит несправедливими звинуваченнями на адресу «керівництва іншої країни» не заповнити. Швидше, можна викликати ще більшу недовіру", — констатували в ОП.

В Офісі відзначили, що керівництво Білорусі передало Росії бійців ПВК "Вагнер", які воювали на Донбасі.

"Офіційний Мінськ, на жаль, уже продемонстрував, безвідповідально звільнивши «вагнерівців», що історична близькість наших двох народів та принцип взаємної допомоги сусідів для нього особисто нічого не вартує. Це, до речі, той самий вибір держави, який абсолютно точно говорить про її внутрішні цінності", — наголошується в заяві.

В ОП закликали білоруський режим поважати право своїх співгромадян на життя, здоровʼя і свободу, а також на політичну зрілість.

Як повідомляла "ДС", 16 серпня Олександр Лукашенко, виступаючи на провладному мітингу бюджетників, звинуватив Україну в закликах провести нові вибори в Білорусі.

14 серпня Білорусь віддала Росії бійців ПВК "Вагнера", які раніше були затримані під Мінськом.

В Офісі президента заявили, що повернення бойовиків "Вагнера" в Росію не є дружнім кроком по відношенню до України і може негативно позначитися на відносинах двох держав.

    Реклама на dsnews.ua