• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Зеленського вважають, що КСУ може працювати без голови

Реклама на dsnews.ua

Конституційний Суд України може працювати й без відстороненого президентом Олександра Тупицького, адже там залишаються ще 14 суддів

Про це заявив представник президента в КСУ Федір Веніславський, інформує "ДС".

"Відсторонення Олександра Тупицького не є блокуванням роботи Конституційного суду, адже указ президента Зеленського стосується лише одного судді КС. Без пана Тупицького на цей момент є 14 суддів КС, і вони можуть розглядати будь-які питання і ухвалювати будь-які рішення", — сказав він у коментарі "Радіо Свобода".

Нардеп нагадав, що за відсутності голови суду його повноваження виконує перший заступник, а якщо той також буде відсутній з якихось поважних причин, "повноваження головуючого перейдуть до найстаршого за віком судді".

Таким чином, за словами Веніславського, Конституційний Суд працює у "звичному режимі, ніяких підстав говорити про нібито блокування КС наразі немає".

Коментуючи збори суддів КС 5 січня, представник президента заявив, що під час цього засідання "нічого екстраординарного… не відбулося".​ На його думку, ухвалена на засіданні заява "не має жодного юридичного значення", бо "фактично у ній просто цитують норми Конституції щодо поділу влади, незалежності КС, взаємодії органів влади тощо".

Веніславський пояснив, що Олександр Тупицький наразі тимчасово відсторонений від виконання обов’язків у зв’язку з кримінальним провадженням щодо нього, але статусу судді Тупицького ніхто не позбавляв, повноважень його ніхто не припиняв і ніхто його не звільняв.  

Нагадаємо, 5 січня Конституційний Суд зібрався на засідання і наголосив на своїй незалежності й недоторканності та закликав усі органи державної влади дотримуватись Основного закону України і не втручатись у роботу суду.

Як писала "ДС", 29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський на два місяці відсторонив від виконання обовʼязків главу Конституційного Суду Олександра Тупицького. Конституційний Суд на своєму сайті оприлюднив заяву, в якій вказував, що президент вийшов за межі своїх повноважень, відсторонивши від посади Тупицького.

    Реклама на dsnews.ua