• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

У Зеленського запевнили, що нова коаліція в Німеччині пам'ятає про Україну

У коаліційній угоді нового уряду Німеччини ситуації в Україні приділена значна увага

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник глави Офісу президента Ігор Жовква, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу глави держави.

"В Україні не лише уважно слідкували за цим процесом (формуванням коаліції), а й останніми місяцями активно працювали з ключовими представниками цих політичних сил.Адже сталість підтримки України з боку Німеччини має для нас ключове значення. Німеччина традиційно відіграє провідну роль і в процесі мирного врегулювання на Донбасі, і у формуванні позиції ЄС щодо України. А також є для України стратегічним партнером", – сказав він.

Жовква наголосив, що завдяки системній роботі з німецьким політикумом у тексті коаліційної угоди вдалося зафіксувати низку важливих положень щодо підтримки нашої держави.

"Передусім ідеться про підтримку суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. Партнери по коаліції вимагають від РФ припинити дестабілізацію України та незаконну анексію Криму, а також забезпечити виконання Мінських домовленостей, до яких прив’язані санкції проти РФ", — зазначив заступник голови ОП.

Важливу увагу у коаліційній угоді приділено також поглибленню енергетичного партнерства з Україною, зокрема у питаннях поновлюваних джерел енергії, виробництві "зеленого" водню та підвищенні енергоефективності, сказав чиновник.

"Хоча у тексті прямо й не згадується "Північний потік – 2", водночас угода містить чітке положення про застосування європейського енергетичного законодавства до енергетичних політичних проектів. Варто звернути увагу на застосування терміну "політичний", щоб стало зрозуміло, про який саме проект ідеться", – зазначив Жовква.

Заступник керівника ОП наголосив, що текст коаліційної угоди містить положення про підтримку євроінтеграційних прагнень України. Зокрема, чітко визнаються прагнення нашої держави до набуття членства у Євросоюзі.

Як повідомляла "ДС", посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що на сьогодні українська сторона не розуміє, чи готовий новий канцлер Німеччини Олаф Шольц взяти на себе головну роль у переговорах із президентом Росії Володимиром Путіним у "нормандському форматі".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua