• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

У Зеленського заявили, що українська мова в сфері послуг не обмежує права споживачів

Реклама на dsnews.ua

Законодавче закріплення використання української мови в сфері послуг жодним чином не обмежує прав споживачів, а всі спекуляції на цю тему йдуть тільки від тих, хто намагається мовним питанням розділити суспільство

Про це заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Саме сьогодні вступила в силу норма закону, яка зобов'язує всіх суб'єктів, що надають послуги українському споживачеві, спілкуватися і надавати інформацію державною мовою. Іншими словами, обслуговування за замовчуванням має бути українським", — зазначив Подоляк.

У той же час радник глави ОП нагадав, що це жодним чином не обмежує права споживача, оскільки на прохання клієнта обслуговування може відбуватися будь-якою мовою, зокрема й російською.

Подоляк наголосив, що саме клієнт є головним модератором діалогу в сфері сервісу і визначає комфортні для себе умови спілкування.

"Тому всі традиційні спекуляції та інсинуації на цю тему виходять суто від політично ангажованих команд, які в черговий раз намагаються мовним питання розколоти українське суспільство і спровокувати чергову хвилю внутрішніх чвар. Бо тільки на таких темах ці групи можуть збирати собі електоральні профіти", — підкреслив радник керівника Офісу президента.

За його словами, такий підхід є нонсенсом і постійно повертає нас до саморуйнування.

"Думаю, що в наш час сучасні громадяни розуміють як українську, так і російську. А також абсолютно розуміють пропагандистську штучність цього питання", — додав Подоляк.

Відзначимо, з 16 січня 2021 року, згідно з законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної», сфера обслуговування повинна перейти на українську.

Нагадаємо, штрафи за порушення закону про функціонування державної мови в сфері обслуговування з 16 січня 2021 року становитимуть від 5100 грн до 6800 грн.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів, як повідомляти про порушення норми закону про українізацію сфери послуг, яка вступає в силу 16 січня.

    Реклама на dsnews.ua