• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У зону ООС пускатимуть дізнавачів, слідчих і прокурорів

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада України підтримала в першому читанні допуск дізнавачів, слідчих і прокурорів у зону проведення Операції обʼєднаних сил

Відповідний законопроєкт №3984 підтримали 292 нардепи, передає "ДС" з посиланням на сайт парламенту.

Зокрема, закон пропонує встановити обовʼязок допуску дізнавачів, слідчих і прокурорів на територію проведення ОС, надати повноваження командувачу ОС визначати порядок їх допуску.

За словами представника президента України в Раді, віцеспікера парламенту Руслана Стефанчука, з 2014 року правоохоронці позбавлені можливості на належному рівні здійснювати правоохоронну діяльність на території проведення Антитерористичної операції, з 2018 року — ООС.

"Унаслідок цього на території ООС своєчасно не здійснюються пошук і фіксація даних про порушення прав і свобод громадян України, зокрема загибель чи поранення внаслідок обстрілів, прояви сепаратизму, терористичну діяльність, участь у незаконних збройних формуваннях і їх фінансуванні", – зазаначив він.

Також Стефанук наголосив, що проєктом закону пропонується "зобовʼязати органи державної влади використовувати механізми міжнародного співробітництва притягнення відповідальності винних у злочинах проти миру та людяності".

    Реклама на dsnews.ua