• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У ЗСУ з'явилася перша жінка-командувач

Глава Міноборони Андрій Таран призначив полковника медичної служби, інспектора Головної інспекції Міністерства Тетяну Остащенко на посаду командувача Медичних сил ЗСУ

Тетяна Остащенко
Тетяна Остащенко / mil.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міноборони, передає "ДС".

"Вперше жінка очолила одне з командувань в ЗСУ. Поступально рухаємося до побудови Збройних Сил нового зразка. Завдяки реформуванню армії відповідно до принципів і підходів НАТО, жінки зараз мають можливість проходити військову службу на рівних засадах з чоловіками. Треба зазначити, що свою безумовну підтримку цього вибору після особистого спілкування висловив Верховний головнокомандувач, президент Володимир Зеленський", — розповів міністр.

На його думку, це призначення — не про гендерну рівність, а, перш за все, про професіоналізм. Таран зазначив, що в армії "на першому місці повинні бути кваліфікація, моральні якості людини і патріотизм".

Міністр чекає від Остащенко "наведення порядку в медичній службі, вдосконалення процесів медичного забезпечення армії, створення сприятливих умов для розвитку галузі відповідно до стандартів НАТО, зменшення корупційних ризиків і синхронізації процесів всіх складових Медичних сил".

Як повідомлялося, першою українкою, яка отримала звання генерал-майора медичної служби, стала в 2018 році начальник Військово-медичного управління СБУ Людмила Шугалій.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua