• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Удар по Києву: експертиза виявила уламки ракети "Циркон"

Росія завдала удару по Київу 7 лютого 2024 року за допомогою гіперзвукової крилатої ракети "Циркон"

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати експертизи, проведеної Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз, передає "ДС" з посиланням на директора КНДІСЕ Олександра Рувіна.

"Дійсно маємо наявний факт використання ракети 3М22 "Циркон". Про це свідчить маркування на частинах та уламках, ідентифікація вузлів і деталей, особливості відповідного типу зброї. Ракета спрямовувалась у зону, де немає військових об’єктів, постраждала цивільна інфраструктура та мирні люди", — зазначив він.

Загалом у російських ракетах є деталі, які можуть застосовуватися одразу в кількох типах виробів, інші – вузли лише для конкретних зразків. У цьому випадку знайдено елементи, які характерні саме для ракети типу 3М22 "Циркон". Специфічні маркування мають частини та уламки реактивного двигуна та рульових механізмів.

Ракета 3М22 "Циркон" складається з комплектуючих вузлів, що позначаються відповідним маркуванням 3М22, 3Л22, 3В22 тощо. На кількох уламках шляхом лазерного гравіювання та методом тиснення виконано надпис 3Л22, що свідчить про конкретний вузол з конкретного виробу. Крім того, болти на рульових механізмах мають маркування у вигляді цифр 26, що є особливістю "Циркону". Інші маркування на уламках ракети вказують на дату виробництва її складових компонентів − кін. 2023-2024 роки.

Мікроелектроніка малозбережена та практично не піддається аналізу через фізичні пошкодження. Здійснюються заходи для визначання складу металу з фрагментів корпусу ракети та термоізоляційних матеріалів. Значна фрагментація ракети ускладнює ідентифікацію, однак уже можемо сказати, що зброя не відповідає заявленим ворогом тактико-технічним характеристикам.

Як писала "ДС", у Києві внаслідок ракетної атаки російської армії вранці 7 лютого загорілися 18-поверхівка та СТО. Внаслідок удару четверо осіб загинули і ще 39 — отримали травми.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua