• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

УЄФА може дозволити Харкову проводити офіційні міжнародні матчі

Реклама на dsnews.ua
Заборона на організацію футбольних заходів такого рівня діє в місті з 2014 року

Комітет з питань стадіонів та безпеки УЄФА рекомендує виконкому, засідання якого відбудеться 9 грудня, дозволити проведення офіційних міжнародних матчів на харківському стадіоні "Металіст". Про це на своїй сторінці Facebook повідомив президент Федерації футболу України Андрій Павелко, інформує "ДС".

"Сьогодні комітет УЄФА з питань стадіонів та безпеки рекомендував виконкому організації дозволити проведення офіційних міжнародних матчів на стадіоні ОСК "Металіст"! Це ще одна наша спільна перемога. Вітаю голови Харківської ОДА Юлію Світличну та її команду, що приклала чимало зусиль для досягнення такого результату, за блискуче виконану роботою!", - зазначив Павелко.

Президент ФФУ також нагадав, що Харків - вже друге місто, куди після тривалої перерви, викликаної війною на Донбасі, ФФУ вдалося повернути міжнародний футбол. Після успішного діалогу з УЄФА і проведеного в березні товариського матчу Україна - Кіпр, офіційно приймати іноземних гостей знову дозволили Одесі.

"Можливість бачити кращі європейські команди на рідному стадіоні заслужили і харківські вболівальники! Проведення в листопаді зразковою по організації товариської гри Україна - Сербія лише підтвердило той факт, що Харків давно готовий до футбольних заходів найвищого рівня. І в першу чергу це заслуга українських больщиков", - заявив Андрій Павелко.

Нагадаємо, 9 вересня в Харкові при повністю заповнених трибунах пройшов матч 7 туру Чемпіонату України між "Шахтарем" і "Динамо". Стадіон зібрав 40 тисяч уболівальників - рекорд відвідуваності останніх двох сезонів Чемпіонату України. На грі були безпрецедентні заходи безпеки - стадіон охороняли близько 1,5 тисячі правоохоронців. Матч пройшов без будь-яких ексцесів і зауважень.

Вже на наступний день, 10 вересня, керівник Харківської ОДА Юлія Світлична звернулася з офіційним листом до Федерації футболу України. У листі вона виступила з пропозицією проведення фінального матчу Кубка України з футболу сезону 2016/2017 на стадіоні "Металіст".

Президент Федерації футболу України Андрій Павелко, розуміючи соціальну складову великого футболу, підхопив ініціативу 11 вересня. Найвищий футбольний чиновник України висловив переконання, що незабаром гра повернеться до Харкова. При цьому він заявив, що наступна завдання Федерації футболу України - повернути міжнародний статус для Харкова, як для збірних, так і на клубному рівні.

    Реклама на dsnews.ua