• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Угода Байдена і Путіна по Україні виключена, — експосол США

Президент США Джо Байден на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним не укладатиме жодних угод по Україні

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив під час круглого столу під егідою Центру європейської політики колишній посол США в Україні, віцепрезидент Інституту миру (США) Вільям Тейлор, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Ваше занепокоєння тим, щоб президент Байден не вів переговори з паном Путіним про (долю) України є справедливим, і його добре розуміють у Сполучених Штатах. Я переконаний, що не буде жодної «угоди» між Байденом і Путіним по Україні, особливо щодо того, щоб утримати Україну від членства в ЄС або в НАТО", — сказав американський дипломат.

Він зазначив, що Україна є суверенною державою, і має свої права. У світі не існує такого порядку, щоб великі за розміром країни мали більше суверенітету, ніж менші. Тому Україна, як суверенна держава, має вирішувати сама, разом зі своїми партнерами по ЄС і по НАТО, чи може вона приєднатися до цих організацій, підкреслив Тейлор, додавши, що це має бути суверенним рішенням України та її партнерів, і ніхто інший не може його заперечувати.

"Україна зараз захищає Європу. На східних кордонах Європи вона захищає Європу і Захід, також і Сполучені Штати, від російської агресії. Тому такою важливою є її підтримка. Я б хотів бачити, що саміт НАТО запросить Президента Зеленського, щоб говорити з лідерами, і особливо – з президентом Байденом, до того, як президент Байден буде бачити Путіна. Це було б дуже важливим посланням. Будемо сподіватися, це трапиться", — зазначив Тейлор.

Як повідомляла "ДС", Вільям Тейлор також вважає за доцільне зміну місця переговорів по Донбасу і формату його учасників.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua