• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Погрози Росії учасникам Кримської платформи є "політичним булінгом", — МЗС

Погрози Росії майбутнім учасникам Кримської платформи є "політичним булінгом", а Москва продовжує і далі використовувати поняття, які спотворюють сприйняття реальності

МЗС України
МЗС України
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, передає "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

"Закликаємо Російську Федерацію не займатися політичним булінгом. Погрози на адресу України та інших держав-учасників Кримської платформи є черговим проявом триваючої маргіналізації російської зовнішньої політики", — сказав він.

При цьому Ніколенко нагадав, що на рівні ООН окупація Криму отримала чітке міжнародно-правове визначення як акт агресії. Тому у Росії на півострові єдиний статус — держава-окупант, а слова МЗС РФ про посягання на "територіальну цілісність" Росії — це приклад викривленого сприйняття реальності.

"Злодій не набуває законного права власності на викрадену ним річ. Російські міжнародно визнані кордони давно відомі. До них не належать Крим і Севастополь", — додав речник МЗС.

Нагадаємо, раніше в МЗС РФ заявили, що Росія розглядає участь країн у Кримській платформі як пряме посягання на її територіальну цілісність.

Як писала "ДС", 26 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом утворив Організаційний комітет з підготовки установчого саміту "Кримської платформи". Про готовність приєднатися до Кримської платформі заявили Франція і Словаччина. Підтримали створення Кримської платформи також в Європарламенті. Крім того, висловився на підтримку ініціативи і держсекретар США Ентоні Блінкен. Саміт Кримської платформи запланований на 23 серпня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua