• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Мінапк попросить французів допомогти українським виноробам

Реклама на dsnews.ua
Міністерство пропонує скасувати оптове ліцензування для невеликих виноробів

Україна має намір залучити французьких фахівців для створення сприятливих законодавчих умов і стимулювання розвитку виноробної галузі. Про це повідомляє "ДС" з посиланням на прес-службу Міністерства аграрної політики і продовольства України.

Зокрема уточнюється, що зусилля Міністерства аграрної політики та продовольства спрямовані на те, щоб вітчизняні вина зайняли гідне місце на полицях магазинів Європи і світу. За оцінками експертів, в Україні налічується майже півтори тисячі господарств, які культивують виноград. З них лише трохи більше 100 виробляють вино або виноматеріали легально.

"Існуюча в Україні система ліцензування робить економічно невигідним існування невеликих за обсягом виробництва господарств. Крім того, законодавча заборона на приватне виробництво ректифікованого виноградного і плодово-ягідних спиртів гальмує розвиток і фінансові надходження від такої діяльності. Відсутність сприятливих законодавчих умов стримує розвиток малого та середнього бізнесу, скорочує обсяги закладки нових виноградників і заганяє виноробну галузь в тінь", - зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Олексій Павленко повідомив, що Міністерство пропонує скасувати оптове ліцензування для невеликих виноробів, які виробляють вино з власної сировини, і працює з іншими представниками ЦОВВ з питання про спрощення процедури видачі ліцензії на виробництво.

Крім того, з метою дерегуляції Мінагрополітики ініціює внесення змін до Закону "Про виноград та виноградне вино". Зокрема, пропонується, що підприємство зможе самостійно затверджувати технологічні інструкції, нові марки виноробної продукції, гарантійні терміни.Також у разі підтримки ініціатив міністерства, буде скасовано норми затвердження проектної документації на створення виноградних насаджень, а необхідність проведення експертизи проектно-кошторисної документації буде визначатись самим виробником.

Також Мінагрополітики підтримує ідею скасування річної плати за ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями, породила диспропорцію в конкуренції на ринку вина. При участі українських фахівців, громадських організацій та народних депутатів України розроблено законопроект "Про внесення змін до Закону" Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

"Міністерство спільно з профільними науковими організаціям працює над змінами до низки законодавчих актів, регулюючих ринок вина. Ми збираємося проводити презентаційні міжнародні заходи з диверсифікації ринків збуту в США, Китай, інші країни Азії. Крім того, ми ведемо переговори з посольством Республіки Франція в Україні законодавчої співпраці з фахівцями виноробної галузі цієї країни, результати якої полегшать життя всіх українських виноробів", - упевнений глава відомства.

Як повідомляла "ДС", через підвищення акцизного збору з лютого вино в Україні подорожчає на 8-10 гривень за пляшку.

    Реклама на dsnews.ua