• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Україна винна люстрованим прокурорам 50 млн грн, — Венедиктова

Реклама на dsnews.ua

Суди задовольнили близько 60 позовів колишніх співробітників прокуратури щодо незаконного звільнення по люстрації на загальну суму близько 50 млн грн

Про це заявила генеральний прокурор Ірина Венедиктова, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"У судах наразі перебувають 1006 справ за позовами колишніх працівників органів прокуратури як до Офісу генпрокурора, так і до регіональних прокуратур. Зокрема, 15 – про визнання протиправними та скасування нормативно-правових актів генпрокурора, 676 – це про поновлення на роботі в Офісі генерального прокурора. І 315 – про поновлення прокурорів регіональних прокуратур. При цьому це не тільки поновлення на роботі, це і відшкодування моральної шкоди, безпосередньо зобов’язання вчинити певні дії, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу … тобто, це комплексні позови, які будуть мати системні наслідки», — пояснила вона.

Венедиктова повідомила, що суди вже розглянули 34 позови, "з них відмовлено в задоволенні — 9, це про поновлення на посаді, задоволено — 15 позовів та стягнуто на користь позивачів ще 4, 8 млн грн, тобто, ці кошти вже ОГП має виплатити" .

«Крім того, у нас є питання люстрації. На сьогоднішній день вже десь 60 позовів задоволено. «Полюстрованим» треба виплатити десь 50 млн грн», — зазначила генпрокурор.

Вона уточнила: по люстрованим прокурорам була створена окрема комісія, яка буде займатися переатестацію тільки люстрованих прокурорів, причому, вона була створена за тими ж критеріями, як і інші комісії.

Як повідомляла "ДС", 23 червня Конституційний суд почав в закритому режимі розглядати закон "Про очищення влади" (люстрації) на відповідність його норм Основного закону.

Президент Володимир Зеленський заявив, що люстрацію необхідно відкоригувати. Спікер ВР Дмитро Разумков зазначив, що масштабна люстрація призвела до кадрового голоду.

    Реклама на dsnews.ua