• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Україна і Франція підписали контракт на будівництво 5 суден для прикордонників

Французька суднобудівна компанія ОСЕА та українська компанія НІБУЛОН підписали контракт про будівництво 5 суден для потреб Держприкордонслужби України у Миколаєві

Україна і Франція підписали контракт;
Україна і Франція підписали контракт;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства внутрішніх справ України, передає "ДС".

Будуватимуть нові судна у Миколаєві. Загалом українські прикордонники отримають 20 таких кораблів, 15 з яких побудують у Франції. 

Планується, що перше судно спустять на воду вже 9 грудня, його передача відбудеться в Одесі.

За інформацією пресцентру МВВС, у січні 2022 року екіпаж судна пройде спеціальну перепідготовку із французькими спеціалістами. 

Реалізація такого проєкту стала можливою завдяки підписанню у 2019 році рамкової міжурядової угоди між Україною та Францією. 

Загалом вона передбачає кредитування урядом Франції та провідними європейськими банками будівництва французьких кораблів на суму 136,5 млн євро з локалізацією частини виробництва в Україні.

Як писала "ДС", відповідно до морскього контракту України з Великою Британією, до 2024 року планується сформувати першу тактичну групу, до якої увійдуть корвет турецького виробництва і малі ракетні кораблі британського виробництва, покликані захищати наше судноплавство в Чорному морі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua