• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Україна і Польща домовилися боротися разом проти "Північного потоку-2"

Реклама на dsnews.ua
Президент України Петро Порошенко і президент Польщі Анджей Дуда будуть домовилися координувати подальші кроки

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час спільної з польським колегою Анджеєм Дудою прес-конференції у Варшаві, передає "ДС" з посиланням на Depo.ua.

"Я дякую за чітку підтримку позиції України щодо помилковості рішень ЕК дозволити "Газпрому" збільшити прокачування газу через трубопровід OPAL, який може відкрити дорогу другого рішення щодо будівництва "Північного потоку-2". Ми рішуче засуджуємо ці рішення і домовилися координувати наші подальші кроки для того, щоб не допустити їх реалізації", - сказав Порошенко.

Лідери двох країн вважають, що "рішення ЄК з газопроводом OPAL підриває стратегії енергетичної безпеки ЄС, створює загрозу для енергетичної безпеки країн Центральної та Східної Європи".

Крім того, глави держав заявили, що це рішення підриває принцип, який міститься в Договорі про заснування Енергетичного співтовариства, і правила конкуренції.

Порошенко і Дуда також вважають, що це рішення також суперечить політиці санкцій Євросоюзу, оскільки стимулює додаткові грошові надходження на Росію, одночасно обмежуючи прибуток України від транзиту газу.

    Реклама на dsnews.ua