• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Україна і Польща створять інститут добросусідства, — Дуда

Реклама на dsnews.ua
Україна і Польща мають намір створити інститут добросусідства

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда, передає "ДС" з посиланням на "112 Україна".

"Сподіваюся, що найближчим часом завдяки співпраці з міністрами закордонних справ ми зможемо ініціювати спільний польсько-український інститут добросусідства, який буде будувати цю справжню атмосферу і примирення історичної правди", - сказав він.

У свою чергу президент України Петро Порошенко сказав, що підтримує ініціативу Дуди про пошук і нагородження поляків і українців, які рятували один одного під час війни.

"Я можу підтримати рішення президента Дуди про ініціативу про спільному пошуку людей, які в свій час рятували поляків і українців. Ми дали відповідні вказівки міністрам закордонних справ, і я сподіваюся, що на найближчому форумі істориків ми дамо старт цієї ініціативи при повній підтримці президентів обох країн", - сказав він.

Нагадаємо, що 22 липня Сейм Польщі проголосував за постанову, якою визнав події, що розгорнулися на Волині у 1943-45 роках, "геноцидом, скоєних українськими націоналістами проти жителів II Речі Посполитої". Президент України Петро Порошенко висловив співчуття у зв'язку з прийняттям даного рішення.

Пізніше Верховна Рада закликала парламент Польщі не політизувати Волинську трагедію.

    Реклама на dsnews.ua