• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Україна і Угорщина "перегорнули сторінку" в двосторонніх відносинах після скандалу на Закарпатті, — Кулеба

Реклама на dsnews.ua

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба обговорив зі своїм угорським колегою Петером Сийярто відносини між країнами. Сийярто підтримав пропозицію "перегорнути сторінку" у відносинах між Угорщиною та Україною після недавніх скандалів

Про це йдеться в повідомленні Кулеби в Facebook, передає "ДС".

Як зазначив український міністр, немає альтернативи добросусідству України та Угорщини, а також спільному європейському та євроатлантичному майбутньому.

"Ми обидва погоджуємося, що треба винести правильні висновки з того, що сталося два тижні тому і надалі вибудовувати конструктивний діалог", — додав Кулеба.

Як писала "ДС", громадянська мережа "ОПОРА" зафіксувала незаконну агітацію державного секретаря Угорщини з питань національної політики Яноша Арпада Потапі під час поїздки по Закарпатській області. Існують відеозаписи, де він на зустрічі з угорської громадою відкрито закликав голосувати за "КМКС "Партія угорців України". Згідно із законодавством України, іноземці не мають права брати участь в агітації на виборах.

Міністерство закордонних справ України заявило 20 жовтня, що неодноразово фіксувало ознаки політичної агітації державними службовцями Угорщини під час їх візитів до Закарпатської області. У відомстві закликали правоохоронні структури "дати свою оцінку" цим діям.

Міністерство закордонних справ Угорщини, у свою чергу наполягало, що Потапі під час візиту до Закарпатської області України не здійснював агітацію.

    Реклама на dsnews.ua